Jant Parlatma ve Temizleme

JANT BOYAMA

Mevcut yıpranmış, eskimiş, zarar görmüş jantlarınızı istediğiniz renge boyuyoruz

JANT CNC

Jantlarınızın en dış yüzeyini, son teknoloji gelişmiş CNC makinemizde polisaj yapıp çift renk görünümü sağlıyoruz. Bunu yaparken jantınızın dış yüzeyindeki çizikleri de tamamen gideriyoruz.

JANT TAMİR & YENİLEME

Kırık, çizilmiş, boyası zarar görmüş jantlarınızı tamir ederek yeniliyoruz.

+90 532 313 77 35

JANT CNC, TORNA, ELMAS KESİM

Jant CNC, Jant Torna, Jant elmas kesim diye de isimlendirilien bu işlem;  “Çift renk” veya Çift renk olması istenen jantlarda uygulanan işlemlerdir.

Jantların yüzey yapılarının uygun olup olmamasına bağlı olarak; komple dış yüzeylerine uygulanabildiği gibi sadece kenar veya sadece orta kısımlarına da uygulanabilir.

Uygulama detayları:

  • Jant CNC işlemi yapılacak olan jantlar önce yüzeysel kontrolden geçirilir. Bu kontrollerde jantın yapısında kırık, çatlak gibi tamir gerektiren durumlar tespit edilip, önce bu hasarlar onarılır.
  • Daha sonra jantlar bilgisayarlı balans makinesine alınır ve burada balansları ve yamukluğu kontrol edilir. Yamukluk varsa düzeltilir.
  • Bu işlemlerden sonra jantların iç kollarındaki boyanın yenilenmesi gerekliyse, jantlar istenen renge boyanır.
  • Balansları sıfırlanan ve / veya boyası yapılan jantlar,  bilgisayarlı CNC makinasına takılır ve işlem yapılacak yüzey taramasından sonra işlemler tek tek her jant için ayrı ayrı yapılır.
  • İşlemler bittikten sonra sıra laminasyona gelir. Laminasyon jantın komple verniklenmesi ile elde edilir. Vernikleme işlemi, jantın yüzeyini dış etkenlerden, hava ve diğer olumsuz şartlardan dolayı oksitlenmesinden korumak amacıyla yapılır. Eğer vernik atılmazsa jant bir süre sonra oksitlenmeye (Paslanmaya) başlar.
  • Vernikleme işlemi jantın üzerindeki boyanın yapısına göre, ıslak veya elektrostatik olarak uygulanır.
  • Bu işlemlerden sonra jantların lastikleri takılarak balansları yapılır ve müşterinin aracına itinayla monte edilir.

+90 532 313 77 35